Бережіть себе та своїх близьких

Хто б міг подумати рік тому, що ми будемо цікавитися цим питанням. Проте з початку повномасштабного вторгнення країни агресора, ця тема стала питанням виживання. Адже саме паніка в таких ситуаціях може коштувати нам життя та здоров’я.

Перше, що слід пам’ятати, – це завжди ховатися в укриття у випадку повітряних тривог. Як правило, ми маємо достатньо часу для того, щоб добратися до безпечного місця. Якщо такого варіанту немає, притримуйтесь правила двох стін. Тримайтеся подалі від вікон.

Пам’ятайте, на поготові завжди повинна бути тривожна валізка із мінімальним набором необхідних речей: вода, джгут, необхідні ліки, ліхтарик, повербанк, ніж, антисептик, бинт або марля, шоколад або будь-який калорійний батончик. Сам факт наявності біля себе цього набору, вже буде мати заспокійливу силу.

Якщо так трапилося, що ви не змогли сховатися та потрапили під обстріл, захистіть себе, лігши низько на землю, сховайте голову руками.

Після обстрілу перевірте себе, а також чи в порядку люди, які поруч, якщо ви не одні.

Перша реакція може бути різною: ви або захочете бігти подалі, або навпаки можете завмерти. Інколи може з’явитися агресія по відношенню до оточуючих. Пам’ятайте, все це нормальна реакція на ненормальні обставини.

Почніть глибоко дихати, і зосередьтеся на своїх подихах. Ця вправа допоможе вам трохи заспокоїтись.

У вас може виникнути страх, навіть паніка. Не блокуйте ці емоції, прийміть їх, дозвольте їм бути, проте пам’ятайте, що ви в змозі діяти.

Зосередьтеся на речах та людях навколо себе. Спробуйте допомогти комусь, хто поряд – це допоможе вам утилізувати власні емоції та допоможе заспокоїтись тим, хто біля вас.

Не соромтеся також звернутися за допомогою. Набагато легше впоратися із своїм емоційним станом, якщо хтось вам допоможе в цьому.

Бережіть себе та своїх близьких. І пам’ятайте, все коли-небудь закінчується. Ця війна завершится нашою