КНИГА-ТЕЖ УКРИТТЯ.

Книга – сховище від зайвих емоцій.  Щоденні тривоги та виклики нової реальності
тиснуть на нашу психіку. Втім ми можемо допомогти собі відволіктися,
занурившись у  читання …Візьми книгу із
собою в укриття.

КНИГА-ТЕЖ УКРИТТЯ.

Сховище від зайвих емоцій.  Щоденні тривоги та виклики нової реальності тиснуть на нашу психіку. Втім ми можемо допомогти собі відволіктися, занурившись у  читання …Візьми книгу із собою в укриття.

1.Читання відволікає. Воно допомагає абстрагуватися від жахливої реальності й постійного читання новин та бодай на деякий час забути про війну.

 «Коли довго читаєш, настає момент, коли існує лише книга і ти. От цей момент допомагає не зійти з розуму. Бути 24/7 з усім болем — неймовірно складно. А такі моменти дарують відпочинок».

  1. Читання стимулює пізнання. Деякі книжки — з історії, філософії, культури та політики — допомагають краще відрефлексувати те, що відбувається в Україні зараз. 

«Читання робить нас обізнаними, допомагає аналізувати, що в майбутньому допоможе відстояти свою точку зору в будь-якій історичній суперечці».

  1. Читання зберігає психічне здоров’я. Час за книжкою допомагає знизити тривожність, сфокусуватися на моменті тут і зараз та навіть краще спати.

«Читання на 10000% знижує стрес. Читаючи, ти немов стаєш на паузу, починаєш більш методично дихати й ніби повертаєшся до звичного життя».

«Читання поновлює емоційний ресурс, допомагає мозку впоратися з невідомістю».  

  1. Читання додає сил і витримки. Особливо це стосується книжок, які описують події, схожі на ті, що переживають зараз українці. 

«Мені потрібен досвід тих, хто жив під час Другої світової. Так я розумію, що все закінчиться і ми зможемо все переосмислити й передати цей досвід далі».

«Читаючи книжки, де є війна, розумієш, що люди вже проходили через подібне, відчуваєш подвійну симпатію до персонажа й асоціюєш себе з ним». 

  1. Читання нагадує, що життя триває. Психологи радять за можливості повертатися до звичних ритуалів. А як сказала одна читачка: «Читання — це єдина довоєнна активність, яка мені доступна»

«Це те заняття, що допомагає відчувати себе як у мирний час — коли можна було просто сісти й спокійно почитати книгу».

«Це ритуал, який допомагає мені знаходити якусь нормальність у своєму житті й нагадує, що життя буде продовжуватись навіть на війні».

  1. Читання прокачує. Книжки — чи не найпростіший спосіб навчитися нового навіть у бомбосховищі. А після війни отримані знання обов’язково знадобляться.    

«Хочеться якомога більше дізнатись і якомога швидше бути корисною. Вивчення нового — саме те, чим я можу допомогти своєму оточенню». 

«Фахова література завжди дає мотивацію для розвитку, поштовх  рухатися в майбутнє».