Державний професійно-технічний навчальний заклад "Дубровицький професійний ліцей"

(03658) 2 00 78

 

        22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
        Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.
         З метою виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості здобувачів освіти. Виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, у бібліотеці навчального закладу проведено тематичну книжкову виставку «Славетна мить, що об’єднала Україну» та онлайн історичну довідку «На шляху до соборної України».
   
 
 

🖤🖤День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.
Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 № 872 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.
З нагоди відзначення у 2021 році Дня Гідності та Свободи, з метою увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, бібліотекаркою навчального закладу Марією КОРОСТЕЛЬ оформлено віртуальний огляд книг «Майдан. Україна. Шлях до Свободи».
 

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, підтримуючи право кожної людини на індивідуальність і дотримання своїх переконань, наголошуючи, що толерантність – це аж ніяк не поступливість, поблажливість, потурання чи терпиме ставлення до соціально неприйнятного, – це передусім, активна життєва позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини. У бібліотеці навчального закладу організовано тематичну книжкову виставку, поширено соціальний відеоролик «Основи толерантності», розроблено рекомендаційний список літератури «Книги замість стін». Бібліотеки – одні з найдавніших культурних інститутів людства, що в процесі свого існування безліч разів змінювали форми документів, що ними зберігалися, функції та завдання, але ніколи не припиняли свого існування. Так склалося тому, що вони накопичують і передають знання та вічні духовні цінності від одного покоління до іншого. Сьогодні бібліотеки перетворюються із традиційної книгозбірні на потужний інформаційний центр. А ще бібліотеки – це територія толерантності, своєрідна школи спілкування, адже сюди може прийти кожен і почуватися повноцінним і рівноправним з іншими.