350 років від дня народження Пилипа Орлика. Його модель вільної, незалежної європейської держави.
Володарі, що дорожать своїм добрим ім’ям та славою
більше ніж інші люди, виставлені на суд загалу.’’ (Пилит Орлик).
Пилип Степанович Орлик (1672-1742) – військовий і політичний діяч, дипломат, гетьман України в еміграції, сподвижник І. Мазепи і продовжувач його справи у боротьбі за державний суверенітет Гетьманщини.
Пилип Орлик видавав поетичні книжки, цікавився філософією і літературою, залишив після себе багато листів і великий рукописний « Діаруш подорожній».
У 1710 році Пилип Орлик склав « Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького » – документ, який назвали Конституція Пилипа Орлика. Цей документ вважають першою Українською Конституцією, а також однією з перших конституцій у Європі. Оригінал Конституції Пилипа Орлика зберігається у Швеції.
Він до самої смерті відстоював ідею незалежності України.
До останніх своїх днів великий гетьман невтомно шукав підтримки української державності у володарів Франції, Великої Британії, Ватикану, Саксонії, Прусії, привертав увагу європейських володарів до трагічної долі рідної країни, розділеної між зажерливими сусідами.
Пилип Орлик став символом нескореності й боротьби за волю свого народу. Навряд чи національна справа мала такого освіченого, талановитого й вірного її представника, як Пилип Орлик. Діяльність гетьмана, безперечно, становить одну з найважливіших сторінок державної та військової історії України.
«Він був живим утіленням того,
як можна пронести крізь усе своє життя
один раз з’ясовані ідеали»
(Григір Орлик)